وکیل آدم ربایی + مجازات های 1402

مجازات آدم ربایی و پیگیری پرونده با بهترین وکیل کیفری در تهران و کرج : ربایش یا مخفی کردن انسان با قصد مجرمانه سبب به منصه ظهور رسیدن جرم آدم ربایی خواهد شد . بنابراین اگر یکی از بستگان به عنوان مثال عمو با سوء نیت مجرمانه اقدام به مخفی نمودن برادرزاده خویش کند مرتکب جرم آدم ربایی شده است .

مجازات جرم آدم ربایی

هنگامی که ربایش یا مخفی نمودن انسان از طریق تهدید باشد. یا این که ربایش به زور و عنف صورت گیرد شخص یا اشخاص مرتکب بیش از 5 سال تا 10 سال به مجازات حبس محکوم خواهند شد اما اگر آدم ربایی بدون تهدید و بدون زور باشد. مرتکب یا مرتکبین بیش از 2 سال تا 5 سال حبس محکوم خواهند شد .

وکیل آدم ربایی

اشد مجازات در آدم ربایی اطفال

اگر انسانی که مورد ربایش قرار می گیرد. کمتر از 15 سال سن داشته باشد شخص یا اشخاص مرتکب به حداکثر مجازات تعیین شده برای این جرم محکوم خواهند شد . همچنین اگر با وسایل نقلیه ، آدم ربایی به انجام برسد. و یا این که بزه دیده این جرم ، صدمه روحی یا جسمی ببیند مرتکب یا مرتکبین به حداکثر مجازات یعنی 10 سال حبس محکوم خواهند شد .

نقش عدم رضایت بزه دیده در آدم ربـایـی

به دیگر گفتار آدم ربایی به این معنی است که شخصی بدون رضایت خودش جا به جا شود . بر خلاف توقیف و حبس غیر قانونی که جا به جایی در آن ضرورت ندارد . فلذا اموری که بزه دیده در آن جا به جا نمی شود. مانند بستن در بر روی وی ، نمی تواند منجر به تحقق جرم آدم ربایی شود.

تفاوت جرم آدم ربایی با قاچاق انسان

آدم ربایی و قاچاق انسان تا حدود زیادی با یک دیگر شباهت دارند . با این وجود در جرم آدم‌ربایی همواره بزه دیده رضایت در ربایش ندارد. حتی اگر به ظاهر نیز با نشان دادن اسلحه رضایت داشته باشد که در حقیقت رضایتی وجود ندارد .

در جرم قاچاق انسان ، بزه دیده بایستی از مرز کشور عبور کرده باشد و جا به جایی بزه دیده در داخل خاک کشور مصداق جرم آدم ربایی می باشد . قصد و انگیزه در جرم آدم ربایی به هیچ عنوان تاثیر ندارد و با هر انگیزه ای ( مثلا انگیزه انتقام ) جرم آدم ربایی به منصه ظهور خواهد رسید. اما جرم قاچاق انسان زمانی به وقوع می پیوندد که مرتکب قصد فحشاء یا برداشت جوارح و سایر انگیزه ها را داشته باشد .

ارتکاب جرم دیگر در حین آدم ربایی

اگر در هنگام ارتکاب جرم آدم ربایی جرایم دیگری از قبیل توهین ، ضرب و جرح ، تجاوز به عنف و سایر اعمال مجرمانه اتفاق بیافتد علاوه بر مجازات جرم آدم ربایی ، مرتکب به مجازات دیگر جرایم نیز محکوم خواهد شد .

مجازات ربودن نوزاد

در ماده 621 قانون مجازات اسلامی _ باب تعزیرات مصوب سال 1375 به جرم آدم ربایی اشاره شده است . همچنین در ماده 2 قانون مبارزه با قاچاق انسان مصوب سال 1383 به جرم قاچاق از نوع انسان پرداخته شده است . همچنین ماده 631 قانون مجازات اسلامی _ باب تعزیرات نیز به جرم ربودن نوزاد اشاره کرده است . گاهی اوقات زنانی که به دلیل مشکلات جسمی ، قادر به مادر شدن نیستند. و از سویی علاقه شدید به بچه دارند دست به ارتکاب چنین جرایمی می زنند که مجازات آن از 6 ماه تا 3 سال حبس می باشد .

وکیل آدم ربایی چینوت

اگر شخص در نتیجه وعده دروغ ، رضایت به جا به جایی بدهد در این حالت نیز جرم آدم ربایی اتفاق افتاده است ؟

خیر ؛ مثلا اگر شخصی با دادن وعده استخدام به دیگری ، وی را به مسافرت ترغیب کند. حتی در صورت دروغ بودن این وعده ، آدم ربایی محقق نمی شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *