وکیل دستور تخلیه (20 روز کاری)

گرفتن دستور تخلیه در کمترین زمان ممکن با بهترین وکیل دستور تخلیه در تهران و کرج : اجاره ‌‌نامه ممکن است به صورت عادی و یا به صورت رسمی و در دفترخانه اسناد رسمی تنظیم شود که هر کدام از آنها چه از نظر شکل و شیوه تنظیم و چه از نظر اجرایی در زمان تخلیه، تفاوت‌هایی را با هم دارند. بایستی اشاره شود اجاره‌ نامه‌هایی که در دفتر مشاورین املاک تنظیم می‌شود حتی با اخذ کد رهگیری هم جزء اجاره نامه‌های عادی محسوب می‌شود.

اجاره نامه رسمی جهت دستور تخلیه

وکیل امور ملکی چینوت : هر اجاره نامه‌ یا قرارداد اجاره‌ای که در یکی از دفترخانه‌های اسناد رسمی مطابق قانون تنظیم اسناد رسمی و آیین‌نامه‌های مربوطه تنظیم و توسط سردفتر مهر و امضاء شود جزء اجاره نامه‌های رسمی بوده که در صورت عدم تخلیه ملک توسط مستأجر در پایان مدت اجاره، می‌توان از طریق دفاتر اجرایی ثبت نسبت به تخلیه فوری آنها اقدام نمود.

وکیل دستور تخلیه

شرایط تنظیم اجاره نامه عادی جهت تخلیه فوری

برای تنظیم صحیح و قانونی اجاره نامه به صورت عادی و بهره‌مندی از ضمانت اجرایی تخلیه فوری اماکن استیجاری پس از پایان مدت اجاره بایستی چهار شرط رعایت شود. که در ماده 2 قانون روابط موجر و مستأجر مصوب سال 1376 به آنها اشاره شده است. وکیل دستور تخلیه : تعیین مدت اجاره نامه، تنظیم اجاره نامه در دو نسخه، درج امضای موجر و مستأجر در اجاره نامه و امضای دو شاهد در ذیل اجاره نامه شرایط تخلیه فوری عین مستأجره را فراهم خواهد کرد.

تخلیه از طریق اجاره نامه رسمی

اگر محل استیجاری(مسکونی، تجاری،اداری و غیره) با سند رسمی و محضری که در دفترخانه اسناد رسمی تنظیم شده است. اجاره داده شود و مدت آن به اتمام رسیده باشد. در صورت تقاضای موجر، محل فوق باید ظرف 7 روز توسط دایره اجرای ثبت تخلیه شود. درخواست صدور اجرائیه جهت تخلیه فوری از طریق دفترخانه تنظیم‌کننده سند توسط موجر به عمل خواهد آمد. سردفتر بعد از بررسی اسناد و مدارک، اوراق اجرائیه صادر و ممهور به مهر ویژه اجرا می‌نماید. و آن را به دایره اجرای اسناد رسمی اداره ثبت محل ارسال می‌کند.

مقاومت مستأجر در عدم تخلیه

اگر مستأجر بخواهد مقاومت کند و ملک را تخلیه نکند یا آنجا را قفل کرده و در محل استیجاری حضور نداشته باشد. یا با وجود ابلاغ تخلیه و گذشتن مهلت‌های قانونی، اسباب و اثاثیه خود را از آن محل انتقال نداده باشد. اگر سند اجاره رسمی باشد مبنای تخلیه و سپردن اثاثیه مستأجر به امین و حافظ اموال، مطابق آیین‌نامه اجرای مفاد اسناد رسمی و لازم‌الاجرا خواهد بود. اما اگر سند اجاره عادی باشد با توجه به قانون اجرای احکام مدنی عمل خواهد شد.

دستور تخلیه در مورد اجاره نامه عادی

شورای حل اختلاف مرجع صالح جهت صدور دستور تخلیه در مورد اجاره نامه‌ عادی می‌باشد. پس از ارائه درخواست تخلیه و تائید آن توسط دفتر کل شورای حل اختلاف و ارجاع آن به یکی از حوزه‌ها بایستی اقدام به ابطال تمبر دعاوی غیرمالی شود. پس از الصاق تمبر مالیاتی، از طریق واحد رایانه اقدام به ثبت درخواست می‌شود. در عمل موجر بایستی دادخواست به خواسته دستور تخلیه را در یکی از دفاتر خدمات قضایی به ثبت برساند.

دستور تخلیه و عدم قابلیت تجدیدنظرخواهی

دستور تخلیه حکم نیست ! و قابل تجدید نظر نمی‌باشد و در این مرحله به مستأجر نیز ابلاغ نمی‌شود. تا بخواهد نسبت به آن اعتراض کند. خارج از این بحث، لازم به توضیح است که برای اقدام به تخلیه محل استیجاری، مالکیت محل شرط نیست بلکه مالکیت منافع شرط است.

آدرس دایره اجرای ثبت تهران کجاست؟

دایره اجرای ثبت شهر تهران در چهار راه جهان کودک، تقاطع بلوار آفریقا و بزرگراه حقانی واقع شده است.

مشاهده بر روی نقشه

اگر مدت اجاره تمام نشده ولی مستأجر اجاره بها پرداخت نمی‌کند. آیا می‌توان از طریق شورای حل اختلاف ظرف یک هفته دستور تخلیه دریافت کرد؟

خیر؛ دستور تخلیه برای زمانی است که مدت اجاره تمام شده باشد. و در صورت عدم پرداخت اجاره بها از طریق حکم تخلیه بایستی اقدام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *