وکیل فیشینگ و انجام شکایت

سیر تا پیاز انواع کلاهبرداری فیشینگ با وکیل متخصص چینوت  : فیشینگ به معنای سرقت رایانه ‌ای می باشد . امروزه با گسترش دسترسی به اینترنت و رایانه و تلفن هوشمند ، سرقت به حوزه جدیدی راه یافته است . در گذشته و قبل از گسترش تکنولوژی ، سرقت در فضای حقیقی و به شکل سنتی به منصه ظهور می رسید. اما امروزه سرقتی تحت عنوان سرقت رایانه ای یا فیشینگ اتفاق افتاده است .

عنصر قانونی فیشینگ

وکیل کیفری : ماده ۷۴۶ قانون مجازات اسلامی یا ماده ۱۲ قانون جرایم رایانه ‌ای به جرم سرقت رایانه ای اختصاص دارد . بر همین اساس هنگامی که شخصی داده های متعلق به دیگری را برباید اعم از این که داده ها در دست صاحب آن بماند یا نماند . در مواردی که داده از اختیار صاحب آن خارج می شود. مثلاً داده پاک می شود اگر شخصی که داده را پاک کرده است. و آن را برای خود بر نداشته باشد جرم تخریب اتفاق می ‌افتد. اما اگر داده ها را برای خود بر داشته باشد جرم سرقت رایانه ای رخ می دهد .

 

وکیل فیشینگ و انجام شکایت

مجازات فیشینگ

مجازات مرتکب جرم سرقت رایانه ای چنانچه داده ها در اختیار صاحب آن باشد. مجـازات نقدی از 6.000.000 میلیون ریال معادل 600.000 هزار تومان ( ششصد هزار تومان ) تا 80.000.000 میلیون ریال معادل 8.000.000 میلیون تومان ( هشت میلیون تومان ) است . در صورتی که داده‌ها در اختیار صاحب آن نباشد مجازات حبس از ۹۱ روز تا 1 سال یا جزای نقدی از 20.000.000 میلیون ریال معادل 2.000.000 میلیون تومان ( دو میلیون تومان ) تا 80.000.000 میلیون ریال معادل 8.000.000 میلیون تومان ( هشت میلیون تومان ) می باشد . در صورتی که شرایط و کیفیت جرم از نظر مقام رسیدگی کننده با شدت بیشتری اتفاق افتاده باشد مرتکب به به هر دو مجازات محکوم خواهد شد .

مرجع صالح رسیدگی به جرم فیشینگ

دادسرای ویژه جرایم رایانه ای در خصوص جرم فیشینگ صالح به رسیدگی است . برای انجام تحقیقات مقدماتی پلیس فتا با دستور صادر شده از دادسرای ویژه جرایم رایانه ای اقدام به تحقیقات مقدماتی می ‌کند . در نهایت با صدور کیفرخواست ، رسیدگی در دادگاه کیفری 2 محل وقوع جرم به انجام می رسد و حکم صادر خواهد شد .

وکیل متخصص فیشینگ با چینوت

وکلای مجرب و با دانش سایت چینوت با تخصص در حوزه جرایم سایبری از جمله سرقت رایانه‌ای یا فیشینگ ، کلاهبرداری اینترنتی ، شکایت اشخاصی که مورد سرقت رایانه ای قرار گرفته اند را به نحو مطلوب به ثمر می رسانند . توجه شود که جرایم در حوزه سایبری ، جرایم نوینی هستند که مستلزم دانش روز است. که وکلای سایت حقوقی چینوت از این امر کمال بهره را برده اند و اشخاص حقیقی و اشخاص حقوقی بدین وسیله ، داده های از دست رفته خود را باز می یابند .

آیا صرفا فیشینگ مربوط به داده های اشخاص حقیقی است ؟

خیر ؛ موضوع جرم فیشینگ هم مربوط به داده های اشخاص حقیقی و هم مربوط به داده های اشخاص حقوقی اعم از دولتی و غیردولتی می شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *