وکیل نفقه – مشاوره و محاسبه نفقه زن در سال 1401

مشاوره نفقه , بهترین وکیل نفقه در تهران , روش محاسبه نفقه زن در سال1401 , با وکلای چینوت تاس بگیرید تا بهترین مشاوره را برای شما ارائه کنند .

چه چیزهای شامل مصادیق و موارد نفقه می شود؟

۱.نفقه طبق قانون مدنی عبارت است از: همه نیازهای متعارف و متناسب با وضعیت زن از قبیل مسکن،البسه،اثاث منزل،هزینه های درمانی ،بهداشتی، خادم در صورت عادت یا احتیاج به واسطه مرض لازم به توضیح است این موارد حصری نبوده و مصادیقی از نفقه است.

زن در چه صورتی مستحق دریافت نفقه می باشد؟ آیا زوجه در صورت استفاده از حق حبس می تواند نفقه خود را مطالبه کند؟

پرداخت نفقه زوجه وفق قانون مدنی منوط به تمکین زن از شوهر است.البته زمانی که زن هنوز هیچ گونه تمکینی از مرد ننموده و به اصطلاح دوشیزه است ، می تواند از تمکین خودداری نموده و انجام تمکین را‌ منوط به پرداخت مهریه نماید و به عبارتی از حق حبس خود استفاده نماید ،که در این صورت هم به زن نفقه تعلق می گیرد.

وکیل نفقه

آیا در عقد موقت به زن نفقه تعلق می‌گیرد؟

در عقد موقت به زن نفقه تعلق نمی گیرد لکن اگر در صیغه نامه شرط شده باشد ،زن مستحق نفقه می شود.

اگر زن و شوهر با هم زندگی مشترک داشته باشند به منزله این است که زوجه نفقه دریافت می کرده، زیرا زندگی مشترک اماره پرداخت نفقه از سوی شوهر به زن است،مگر اینکه زن بتواند ثابت کند مرد بیکار است،یا منزل ندارد یا ترک منزل نموده است.

در صورتی که زن دادخواست مطالبه نفقه به دادگاه تقدیم نماید ،و دادگاه به نفع زن حکم به پرداخت نفقه دهد ،مرد از پرداخت نفقه استنکاف نماید ،وبیشتر از شش ماه به همسر خود نفقه پرداخت ننماید،برای زن حق طلاق ایجاد می شود.

اگر مرد در مقام دفاع ،مدعی عدم تمکین زن گردد، می بایست دادخواست تمکین داده و رای قطعی عدم تمکین را اخذ نموده باشد در این صورت از پرداخت نفقه معاف می گردد.

آیا به اقارب نیز نفقه تعلق می‌گیرد؟ در صورت تعلق می توانند نفقه گذشته خود را مطالبه کنند؟

اقارب وفق قانون مدنی فقط می توانند نفقه آینده را مطالبه کنند.

با وکلای چینوت برای دریافت مشاوره رایگان دریافت نفقه زن تماس بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *